Dekoracja wielkanocnego stołu powinna wprowadzać do naszych domów wiosenny i radosny klimat. Obok tradycyjnych potraw nie może zabraknąć ozdób symbolizujących nowe życie: kurczaczków, baranków i zajączków czytaj »
Wielkanocne dekoracje można wykonywać na różne sposoby z wielu materiałów. Papier, drewno i masa solna to tylko niektóre z produktów, z których można wycinać lub formować ciekawe kompozycje czytaj »
Wielkanoc to wyjątkowy okres w roku. Święta te kojarzą się z żurkiem i białą kiełbasą i wielkanocną babą, ale też z symbolami nowego życia: jajkiem, barankiem i palmą. czytaj »
Święta Wielkanocne od wieków kojarzą się z wiosną, barankiem, palmą i przede wszystkim… koszyczkiem wielkanocnym. Chociaż często ulegamy najnowszym trendom i zmieniamy ozdoby, sama zawartość jest silnie uwarunkowana tradycją. Zobacz, co symbolizuje chleb, kiełbasa czy ser żółty! czytaj »
Poniedziałek Wielkanocny zwany jest też lanym poniedziałkiem albo Śmigusem-dyngusem i jest drugim dniem Świąt Wielkanocnych. Polska tradycja nakazuje tego dnia (przynajmniej) symbolicznie skropić wodą nie tylko najbliższych czytaj »
Pisanki są nieodłącznym elementem Świąt Wielkanocnych i nie może zabraknąć ich w koszyczku. Tradycyjnie, jak co roku będziemy je dekorować i farbować, aby pięknie prezentowały się na świątecznym stole czytaj »
Święta Wielkanocne nie mogą się oczywiście obejść bez jajek, żurku, czy właśnie sernika z rodzynkami.
Jak zrobić pyszny sernik z rodzynkami - oto mój sprawdzony przepis, z jednej ze starych gazet. Polecam! czytaj »
Koszyk powinien być nakryty białą ozdobną serwetką, na której stawiamy chleb, sól, mały kawałek kiełbasy, baranka, w niektórych regionach kraju... czytaj »