Coraz więcej z nas staje się alergikiem. Nawet jeżeli w ten chwili nim nie jesteśmy, nie oznacza to, że za jakiś czas nim nie będziemy.
Szybkie rozpoczęcie odczulania oraz przestrzeganie poniższych rad pozwali nam normalnie żyć z alergią. czytaj »
Ten rodzaj alergii spowodowany jest przez pyłki roślin, roztocza kurzu domowego lub też sierść zwierząt. Najczęściej alergia na pyłki roślin... czytaj »
Katar to częsta dolegliwość z jaką każdy z nas co pewien czas się zmaga. Czy tak oczywistą czynność jak wydmuchiwanie nosa można robić źle? Czego nie powinniśmy robić i jak prawidłowo wydmuchiwać nos? czytaj »
Łzy to naturalna ochrona oczu i spojówek. Zabezpieczają je przed drobnoustrojami, nawilżają i odżywiają. Składają się głównie z wody z dodatkiem soli oraz substancji bakteriobójczej – lizozymu. Dzięki tym właściwościom usuwają zanieczyszczenia z powierzchni gałki ocznej. Kiedy jednak dochodzi do zapalenia spojówek skład łez zmienia się, a naturalna bariera przestaje istnieć. czytaj »
Atopowe zapalenie skóry można leczyć. Polega to jednak na podawaniu leków - antybiotyków w przypadku infekcji skórnych czy też leków antyhestaminowych... czytaj »
ADHD, czyli Zespół Nadpobudliwości Psychoruchowej z Deficytem Uwagi, to jedno z najczęściej diagnozowanych zaburzeń neurorozwojowych u dzieci. Objawy ADHD mogą się różnić w zależności od wieku, ale najczęściej dotyczą trzech obszarów: trudności z nadpobudliwości, koncentracji i impulsywności. czytaj »