Zastanawiasz się nad prezentem komunijnym? Sprawdź nasze propozycje prezentu na pierwszą komunię, być może któraś z nich okaże się strzałem w dziesiątkę. czytaj »
Zastanawiasz się nad otworzeniem domowego żłobka lub dziecięcego klubu? Przeczytaj jakie warunki musisz spełnić, aby móc prowadzić taką zgodnie z nowym rozporządzeniem z kwietnia 2011r. czytaj »
Decyzja o zatrudnieniu opiekunki do dziecka powinna być dobrze przemyślana a wybór odpowiedniej niani poprzedzony rozmową kwalifikacyjną. Jeśli nie chcecie korzystać z oferty agencji zajmujących się "wynajmowaniem" opiekunek, musicie sami zająć się rekrutacją i przeprowadzić rozmowy z kandydatkami. czytaj »
Dziecko musi posiadać własny dokument paszportowy jeżeli podróż odbywa się do państwa nie należącego do strefy Schengen. Natomiast granice państw należących do tej strefy dziecko może przekraczać zarówno na podstawie ważnego paszportu jak i dowodu osobistego.
czytaj »
W rozumieniu kościoła nie istnieje pojęcie rozwodu; jest to raczej unieważnienie małżeństwa czyli sytuacja w której tak naprawdę małżeństwo nie miało miejsca. czytaj »
Cukrzyca należy do chorób metabolicznych, charakteryzuje się podwyższonym poziomem cukru we krwi i wynika z defektu działania insuliny wydzielanej przez komórki beta trzustki. Bardzo trudno rozpoznać cukrzycę w jej początkowej fazie czytaj »
Dzieci powinny uczyć się oszczędności od najmłodszych lat obserwując u rodziców sposób zarządzania budżetem domowym i planowanie wydatków. Bo to właśnie rodzice są odpowiedzialni za to jaki stosunek do pieniędzy będzie miało ich dziecko teraz i w przyszłości. czytaj »