Zapoznaj się z kalendarium badań profilaktycznych dla mężczyzn - pamiętaj, że mogą one uchronić Ciebie przed wieloma poważnymi chorobami, dlatego regularne ich wykonywanie jest bardzo istotne. czytaj »
Badania profilaktyczne mogą uchronić przed wieloma poważnymi chorobami, dlatego regularne ich wykonywanie jest bardzo istotne. O tym, kiedy i jakim badaniom się poddać, przeczytasz w naszej poradzie. czytaj »
Zapoznaj się z kalendarium badań profilaktycznych dla kobiet. Dzięki regularnym badaniom i poświęcaniu odpowiedniej uwagi swojemu ciału możesz uchronić się przed wieloma poważnymi chorobami. czytaj »
Podstawą relacji międzyludzkich jest uśmiech. Stanowi on wizytówkę człowieka dbającego o higienę i zdrowie zębów. Jak odpowiednio o nie dbać i jakich preparatów używać, by móc cieszyć się zdrowym, ładnym uśmiechem w dorosłym wieku? czytaj »
Czy chcesz, aby dentysta nie kojarzył Ci się źle? Przeczytaj poradę na temat prawidłowego dbania o zęby, a wizyta u stomatologa przestanie Ci się kojarzyć z bólem. czytaj »
ADHD, czyli Zespół Nadpobudliwości Psychoruchowej z Deficytem Uwagi, to jedno z najczęściej diagnozowanych zaburzeń neurorozwojowych u dzieci. Objawy ADHD mogą się różnić w zależności od wieku, ale najczęściej dotyczą trzech obszarów: trudności z nadpobudliwości, koncentracji i impulsywności. czytaj »
Depresja u nastolatków to coraz częściej spotykany problem, który wymaga uwagi zarówno rodziców, jak i specjalistów. Okres dojrzewania to czas intensywnych zmian – fizycznych, emocjonalnych i społecznych. czytaj »
Endometrioza to przewlekła choroba, która dotyka około 10% kobiet w wieku rozrodczym na całym świecie. Mimo że jest dość powszechna, często pozostaje nierozpoznana lub diagnozowana z opóźnieniem, co może prowadzić do bólu i trudności w codziennym funkcjonowaniu. czytaj »
Nawet 90 proc. dorosłych Polaków w którymś momencie swojego życia doświadcza bólu kręgosłupa. Część z nich kierowana jest na poważne zabiegi, których w wielu wypadkach można by uniknąć lub bezpiecznie odsunąć w czasie. czytaj »
Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju "stopy cukrzycowej", dochodzi do 8–12 tys. dużych amputacji kończyn dolnych. Czy można by uniknąć przynajmniej części z nich? W jaki sposób? czytaj »