Chcąc wzmocnić odporność organizmu nie warto wzorować się na okresowo modnych dietach. Musimy po prostu dopasować jadłospis do aktualnej pory roku i jeść tradycyjne zimowe potrawy. czytaj »
On nie może podnieść się z kanapy, najmłodsi zostawiają chusteczki w całym domu, a Ty opuszczasz kolejne dni w pracy, opiekując się wszystkimi pomimo gorączki? Tylko w drugim tygodniu stycznia grypę złapało 215 tysięcy Polaków, czyli średnio 30,5 tysiąca osób dziennie. W jaki sposób zawczasu uchronić się przed chorobą? czytaj »
Zima sprzyja przeziębieniu i grypie, dlatego warto w tym okresie szczególnie o siebie dbać. Oprócz odpowiedniego ubrania, ważna jest także właściwa dieta. W naszej poradzie znajdziesz naturalne produkty, których jedzenie uchroni Cię przed infekcją lub pomoże w walce z nią. czytaj »
Zima może dać się we znaki, zwłaszcza kiedy łapie mróz. Przeczytaj parę porad o tym jak zadbać o swój komfort i zdrowie, kiedy temperatura mocno spada poniżej zera. czytaj »
ADHD, czyli Zespół Nadpobudliwości Psychoruchowej z Deficytem Uwagi, to jedno z najczęściej diagnozowanych zaburzeń neurorozwojowych u dzieci. Objawy ADHD mogą się różnić w zależności od wieku, ale najczęściej dotyczą trzech obszarów: trudności z nadpobudliwości, koncentracji i impulsywności. czytaj »
Depresja u nastolatków to coraz częściej spotykany problem, który wymaga uwagi zarówno rodziców, jak i specjalistów. Okres dojrzewania to czas intensywnych zmian – fizycznych, emocjonalnych i społecznych. czytaj »
Endometrioza to przewlekła choroba, która dotyka około 10% kobiet w wieku rozrodczym na całym świecie. Mimo że jest dość powszechna, często pozostaje nierozpoznana lub diagnozowana z opóźnieniem, co może prowadzić do bólu i trudności w codziennym funkcjonowaniu. czytaj »
Nawet 90 proc. dorosłych Polaków w którymś momencie swojego życia doświadcza bólu kręgosłupa. Część z nich kierowana jest na poważne zabiegi, których w wielu wypadkach można by uniknąć lub bezpiecznie odsunąć w czasie. czytaj »
Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju "stopy cukrzycowej", dochodzi do 8–12 tys. dużych amputacji kończyn dolnych. Czy można by uniknąć przynajmniej części z nich? W jaki sposób? czytaj »