Na migrenę cierpi wielu z nas. Jeśli i Ciebie dotyczy ten problem, przeczytaj naszą poradę. Dowiesz się jak zapobiegać a także w jaki sposób łagodzić bóle migrenowe. czytaj »
ADHD, czyli Zespół Nadpobudliwości Psychoruchowej z Deficytem Uwagi, to jedno z najczęściej diagnozowanych zaburzeń neurorozwojowych u dzieci. Objawy ADHD mogą się różnić w zależności od wieku, ale najczęściej dotyczą trzech obszarów: trudności z nadpobudliwości, koncentracji i impulsywności. czytaj »
Depresja u nastolatków to coraz częściej spotykany problem, który wymaga uwagi zarówno rodziców, jak i specjalistów. Okres dojrzewania to czas intensywnych zmian – fizycznych, emocjonalnych i społecznych. czytaj »
Endometrioza to przewlekła choroba, która dotyka około 10% kobiet w wieku rozrodczym na całym świecie. Mimo że jest dość powszechna, często pozostaje nierozpoznana lub diagnozowana z opóźnieniem, co może prowadzić do bólu i trudności w codziennym funkcjonowaniu. czytaj »
Nawet 90 proc. dorosłych Polaków w którymś momencie swojego życia doświadcza bólu kręgosłupa. Część z nich kierowana jest na poważne zabiegi, których w wielu wypadkach można by uniknąć lub bezpiecznie odsunąć w czasie. czytaj »
Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju "stopy cukrzycowej", dochodzi do 8–12 tys. dużych amputacji kończyn dolnych. Czy można by uniknąć przynajmniej części z nich? W jaki sposób? czytaj »
To jeden z najważniejszych problemów zdrowotnych XXI wieku. Nietrzymanie moczu (NTM, inkontynencja) – uważane już za chorobę społeczną – oznacza niekontrolowane wydalanie moczu. czytaj »
Zdrowie intymne jest niezwykle ważną kwestią, która może znacznie wpływać na samopoczucie człowieka. Kobiety w swoim życiu doświadczają wielu zmian, które mogą się wiązać z powstawaniem różnych dolegliwości - poporodowych i nie tylko, wpływających na komfort intymny. czytaj »
Bruksizm można nazwać „zmorą naszych czasów”. Coraz więcej ludzi się z nim zmaga, ale co jest przyczyną tej dolegliwości? Szybkie i stresujące życie, ciągła presja, problemy ze snem i brak wystarczającego odpoczynku to tylko niektóre z powodów. Czym jest bruksizm? Jest uważany za chorobę psychosomatyczną objawiającą się nieświadomym zaciskaniem i zgrzytaniem zębami. Najczęściej pojawia się w nocy nieświadomym zaciskaniem zębów i zgrzytaniem. W efekcie tego budzimy się rano z bólem żuchwy, często również bólem głowy. Na domiar złego konsekwencją zgrzytania jest szybsze ścieranie i pękanie zębów, trzaski i przeskakiwanie żuchwy. czytaj »