Rzucając palenie można doświadczyć wielu nieprzyjemnych objawów. Jeśli zamierzasz wkrótce odstawić papierosy lub jesteś na początku rzucaniu palenia, przeczytaj naszą poradę. Dowiesz się, jakie to objawy i jak sobie z nimi radzić. czytaj »
Rak płuc to najczęstszy nowotwór złośliwy, na który każdego roku umiera na całym świecie ponad milion osób. Czytają naszą poradę, dowiesz się jakie są objawy tej choroby i jak można ją rozpoznać. czytaj »
Rozpoznanie objawów świadczących o zażywaniu narkotyków jest trudne do wykrycia we wczesnej fazie ich zażywania. Decyduje o tym szeroki wachlarz dostępnych środków uzależniających, ale też brak wiedzy osób z najbliższego otoczenia. czytaj »
Nałóg tytoniowy możesz rzucić w każdym momencie; potrzebna jest silna motywacja i dobranie odpowiednich wspomagaczy. Jednym z najnowszej generacji produktów, za pomocą którego rzucisz lub znacznie ograniczysz palenie jest e-papieros. czytaj »
Gdy już podejmiesz decyzję o zaprzestaniu palenia, a ciągle przechodzisz jeszcze przez pierwszy okres rzucania palenia, polecam zastosowanie poniższych czynności pomagających w rzucaniu nałogu: czytaj »
ADHD, czyli Zespół Nadpobudliwości Psychoruchowej z Deficytem Uwagi, to jedno z najczęściej diagnozowanych zaburzeń neurorozwojowych u dzieci. Objawy ADHD mogą się różnić w zależności od wieku, ale najczęściej dotyczą trzech obszarów: trudności z nadpobudliwości, koncentracji i impulsywności. czytaj »
Depresja u nastolatków to coraz częściej spotykany problem, który wymaga uwagi zarówno rodziców, jak i specjalistów. Okres dojrzewania to czas intensywnych zmian – fizycznych, emocjonalnych i społecznych. czytaj »
Endometrioza to przewlekła choroba, która dotyka około 10% kobiet w wieku rozrodczym na całym świecie. Mimo że jest dość powszechna, często pozostaje nierozpoznana lub diagnozowana z opóźnieniem, co może prowadzić do bólu i trudności w codziennym funkcjonowaniu. czytaj »
Nawet 90 proc. dorosłych Polaków w którymś momencie swojego życia doświadcza bólu kręgosłupa. Część z nich kierowana jest na poważne zabiegi, których w wielu wypadkach można by uniknąć lub bezpiecznie odsunąć w czasie. czytaj »
Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju "stopy cukrzycowej", dochodzi do 8–12 tys. dużych amputacji kończyn dolnych. Czy można by uniknąć przynajmniej części z nich? W jaki sposób? czytaj »