Wśród kwiatów cebulowych można wyróżnić te kwitnące wiosną oraz te należące do odmian letnich. Najwcześniejsze roślinki zaczynają kwitnąć wczesną wiosną czytaj »
Do tego, że warto oszczędzać energię, nie trzeba dziś chyba nikogo przekonywać . Można robić to na wiele sposobów, w różnej skali i wielu dziedzinach życia, a najistotniejsze, że może to robić każdy z nas i to od zaraz. Jedną z możliwości jest wymiana oświetlenia w przestrzeni przydomowej na takie, które zużywa mniej prądu. czytaj »
Skandynawia to rejon Europy kojarzący się z chłodem i surowością. Obie te cechy posiadają też ogrody urządzone w stylu skandynawskim, ale nie tylko one decydują o wyjątkowości takiej aranżacji. Mówiąc metaforycznie, ogród skandynawski łączy w sobie bowiem ogień i wodę. czytaj »
Antracyt to wciąż najchętniej wybierana barwa ogrodzeń w Polsce. Coraz bardziej widoczna jest jednak zmiana podejścia klientów, którzy kierując się najnowszymi trendami, pra-gną kolorystycznej odmiany. Dlatego firma Plast-Met wzbogaca swoją ofertę o nowe kolory, przede wszystkim interesujące odcienie brązu. czytaj »
Intrygujące i tajemnicze miejsce w ogrodzie, malownicza alejka do oazy spokoju lub wygodne przejście do basenu, a może opaska wokół domu? Podpowiadamy, gdzie warto ułożyć nawierzchnię metodą „step by step”! czytaj »
Światło to bardzo ważny element w architekturze i aranżacji przestrzeni, gdyż kształtuje jej odbiór, buduje nastrój i emocje. Odpowiada za wrażenia, olśnienia i często gwarantuje spektakularne efekty wizualne. czytaj »
Stylowe, estetyczne i super modne – takie są dedykowane nowoczesnym aranżacjom ogrodowym elementy betonowe, które łudząco przypominają naturalne materiały np. kamień . Jest ich naprawdę wiele i cechują się szerokim wachlarzem zastosowań. Zresztą zobaczcie sami!
czytaj »
Jajko kurze można określić mianem magazynu substancji mających pozytywny wpływ na organizm człowieka. Zwykle jednak jako konsumenci skupiamy się na żółtku i białku, zapominając nieco o skorupce. Tymczasem właśnie ta część może się nam przydać w wielu codziennych sytuacjach. czytaj »
Instalacje to ważny etap budowy każdego domu. Nie zapominajmy jednak, że potrzebujemy ich również w przestrzeni zewnętrznej. Zakładając ogród, warto więc rozprowadzić je w odpowiednich miejscach. Instalacja elektryczna będzie nam potrzebna nie tylko do zasilania oświetlenia, ale też obsługi automatycznej bramy wjazdowej czy furtki. Nie zapominajmy też, że nowoczesna posesja potrzebuje także dostępu do internetu. czytaj »
Ogród to ostatni etap budowy domu. Podobnie jak prace wewnątrz budynku, te na zewnątrz wymagają dobrego planu i zachowania kolejności działań. Zanim więc przejdziemy do sadzenia roślin i zakładania trawnika, dobrze jest wykonać wszystkie prace ziemne oraz ogrodzić teren. czytaj »
Zastosowanie betonowych donic, palisad, obrzeży oraz murków to doskonały sposób na uporządkowanie zieleni w ogrodzie i strefie wejściowej na posesję. Z pomocą betonowych elementów małej architektury możemy również w łatwy sposób wzbogacić projekt aranżacji przestrzeni. Podpowiadamy, jak to zrobić. czytaj »