Zastanawiałaś/-eś się kiedyś, jakby to było przyjaźnić się z osobą płci przeciwnej? Przeczytaj naszą poradę i dowiedz się, czy możliwa jest przyjaźń damsko-męska. czytaj »
Pojawia się niezależnie od tego czy jesteś szczupła czy przy kości - guzkowane zgrubienia i zagłębienia na udach, pośladkach, czasem ramionach. Pomarańczowa skórka występuje wtedy, gdy odkłada się większa, niż zwykle ilość tłuszczu w tłuszczowej tkance podskórnej. Na strukturę tej tkanki ma wpływ dieta, ilość ruchu, gospodarka hormonalna organizmu. czytaj »
Alkoholizm to bardzo ciężka, ale możliwa do wyleczenia choroba. Przeczytaj naszą poradę i dowiedz się jak postępować z alkoholikiem - jakie działanie mogą mu pomóc, a jakie zaszkodzić. czytaj »
Jeżeli wyjątkowo drażni cię partner i miewasz katastroficzne wizje dotyczące końca waszego związku – zanim wybuchnie awantura, sprawdź czy to nie nadchodząca miesiączka odpowiada za twoją drażliwość. Kobietą rządzą hormony – to powszechne przekonanie wcale nie jest dalekie od prawdy. czytaj »
Miesiączka się spóźnia, a ciebie nadzwyczaj mocno bolą piersi? Jesteś wyjątkowo rozdrażniona? Pierwsze objawy ciąży bardzo łatwo pomylić z objawami napięcia przedmiesiączkowego. Dlatego niezależnie od tego czy starasz się o dziecko, czy unikasz poczęcia, zanim wpadniesz w panikę bądź euforię, gdy spoźnia ci się okres – przeczytaj ten tekst. czytaj »
Estrogen, to jedna z najbardziej znanych nazw hormonów. Kojarzony z kobietą, z fizycznymi atrybutami kobiecości, chociaż produkowany jest także w organizmie męskim, gdzie jego rola nie jest do końca znana. Estrogeny wpływaja nie tylko na kobiecy cykl, ale także w dużej mierze na samopoczucie.
czytaj »
W informacjach dotyczących stosowania leku nie ma osobnych wskazówek dla kobiet dotyczących dawkowania, a jedynie dla ciężarnych, bądź karmiących piersią. Tymczasem istnieją istotne różnice w przyswajaniu leków przez kobiety w porównaniu do mężczyzn. czytaj »
Wielu ekspertów i lekarzy podkreśla znaczenie właściwej masy ciała w ciąży. Paniom otyłym czy z nadwagą, zaleca się przywrócenie prawidłowej sylwetki przed poczęciem i wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych. Jednakże nie zawsze puszysta przyszła mama ma w sobie tyle wytrwałości i zacięcia by schudnąć, zdarza się też, że ciąża nie jest planowana. czytaj »
Aby przygotować się do ciąży, musimy zadbać o własne ciało i.. umysł. Planowanie ciąży może pomóc przygotować nam się na ten bardzo ważny etap, zdrowiej przejść przez niego, szybciej i łatwiej odzyskać formę po porodzie. Świadome planowanie to także minimalizowanie ryzyka powikłań ciąży i przyszłych problemów zdrowotnych twojego dziecka. czytaj »