Dzieci powinny uczyć się oszczędności od najmłodszych lat obserwując u rodziców sposób zarządzania budżetem domowym i planowanie wydatków. Bo to właśnie rodzice są odpowiedzialni za to jaki stosunek do pieniędzy będzie miało ich dziecko teraz i w przyszłości. czytaj »
Zapłodnienie in vitro to metoda polegająca na połączeniu komórki jajowej i plemnika w warunkach laboratoryjnych, poza żeńskim układem rozrodczym. Stosowana wówczas, gdy inne metody wspomaganego rozrodu nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. czytaj »
Dziecko powinno w naturalny sposób dojrzeć do pożegnania się z pieluchą. Są dzieci, które zaczynają załatwiać się na nocnik wcześniej a są i takie, które w wieku czterech lat noszą jeszcze pieluchy. Jeśli chcemy nauczyć dziecko korzystania z nocnika, musimy w odpowiednim czasie zacząć naukę. czytaj »
Integracja sensoryczna jest procesem polegającym na odbieraniu, analizowaniu i odpowiednim wykorzystywaniu przez układ nerwowy informacji pochodzących ze wszystkich zmysłów. U większości ludzi proces ten przebiega prawidłowo. czytaj »
Rozpoznanie objawów świadczących o zażywaniu narkotyków jest trudne do wykrycia we wczesnej fazie ich zażywania. Decyduje o tym szeroki wachlarz dostępnych środków uzależniających, ale też brak wiedzy osób z najbliższego otoczenia. czytaj »
Badanie ogólne moczu jest bardzo ważne i warto wykonywać je co najmniej raz w roku. Wyniki badań pozwalają określić prawidłowość funkcjonowania przede wszystkim nerek i dróg moczowych. czytaj »
Morfologia krwi jest jednym z najważniejszych i najbardziej rozpowszechnionych badań. Określa stan zdrowia osoby badanej i pozwala wykryć procesy chorobowe zachodzące w organizmie. Wyniki badań obrazują funkcjonowanie niemalże wszystkich narządów ciała, ale odczytanie ich jest bardzo skomplikowane. czytaj »
Zatrucie pokarmowe to częsta i dość poważna dolegliwość. Warto wiedzieć jakie mogą występować objawy i jak można je leczyć. Typowe objawy to nudności, wysoka temperatura, ból brzucha, wymioty. czytaj »
Dzieci nie potrafią same radzić sobie z trudnymi emocjami a nagły przypływ złości wywołuje u nich płacz, krzyk, tupanie nogami, pyskowanie, bicie innych albo używanie przekleństw. Dlatego też rodzice powinni uczyć swoje pociechy jak skutecznie poskromić i opanować zbliżający się atak furii. czytaj »
Rozwód jest bolesnym przeżyciem dla całej rodziny. Złość, smutek i brak poczucia bezpieczeństwa to najczęstsze uczucia jakie towarzyszą rozwodzącym się małżonkom, ale też ich dzieciom. Jak sobie zatem radzić w sytuacji, gdy rozpada się rodzina? czytaj »