Zastanawiasz się jak szybko i z czego można szybko zrobić maseczkę na twarz? Ten filmik podpowiada bardzo proste i szybkie rozwiązanie. Pozdrawiamy i życzymy Wam dużo zdrowia! czytaj »
W czasie, kiedy kupienie żelu antybakteryjnego zaczęło graniczyć z cudem, polecamy jak samemu szybko wykonać taki preparat, aby był równie skuteczny. czytaj »
Grypa i koronawirus (COVID-19) są zakaźnymi chorobami układu oddechowego. Chociaż objawy COVID-19 i grypy mogą wyglądać podobnie, te dwie choroby są spowodowane przez różne wirusy. W czym te dwie choroby są podobne, a w czym się różnią od siebie? czytaj »
Koranowirus to nowy wirus coraz szybciej rozprzestrzeniający się po świecie. Na chwilę obecną mamy prawie 80,000 zachorowań na wirusa nazwanego oficjalnie COVID-19 w ponad 30 krajach oraz prawie 2,500 zgonów wywołanych przez tegoż wirusa. Koronawirus dotarł już do 9 krajów europejskich i wydaje się, że jest to tylko kwestia czasu, kiedy wirus dotrze także do Polski. Co możemy zrobić aby zmniejszyć ryzyko zarażenia? czytaj »
ADHD, czyli Zespół Nadpobudliwości Psychoruchowej z Deficytem Uwagi, to jedno z najczęściej diagnozowanych zaburzeń neurorozwojowych u dzieci. Objawy ADHD mogą się różnić w zależności od wieku, ale najczęściej dotyczą trzech obszarów: trudności z nadpobudliwości, koncentracji i impulsywności. czytaj »
Depresja u nastolatków to coraz częściej spotykany problem, który wymaga uwagi zarówno rodziców, jak i specjalistów. Okres dojrzewania to czas intensywnych zmian – fizycznych, emocjonalnych i społecznych. czytaj »
Endometrioza to przewlekła choroba, która dotyka około 10% kobiet w wieku rozrodczym na całym świecie. Mimo że jest dość powszechna, często pozostaje nierozpoznana lub diagnozowana z opóźnieniem, co może prowadzić do bólu i trudności w codziennym funkcjonowaniu. czytaj »
Nawet 90 proc. dorosłych Polaków w którymś momencie swojego życia doświadcza bólu kręgosłupa. Część z nich kierowana jest na poważne zabiegi, których w wielu wypadkach można by uniknąć lub bezpiecznie odsunąć w czasie. czytaj »
Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju "stopy cukrzycowej", dochodzi do 8–12 tys. dużych amputacji kończyn dolnych. Czy można by uniknąć przynajmniej części z nich? W jaki sposób? czytaj »