Pomiar ciśnienia krwi jest ważnym krokiem w kierunku utrzymania zdrowego ciśnienia krwi. Z uwagi na fakt, że wysokie ciśnienie krwi i podwyższone ciśnienie krwi często nie dają objawów, sprawdzenie ciśnienia krwi jest jedynym sposobem, aby się upewnić, czy jest zbyt wysokie. czytaj »
Prosty przepis na bezglutenowe, chrupiące przekąski z pyszną pastą mango – curry, to dobry pomysł dla miłośników lekkiej i zdrowej kuchni. Pastę można także wykorzystać na wiele sposobów. czytaj »
Choroby kardiologiczne wciąż zajmują niechlubne, pierwsze miejsce wśród najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce.
Brak ruchu, stres, nieprawidłowa dieta, używki – to główni winowajcy, odpowiedzialni za problemy kardiologiczne Polaków. W dzisiejszym artykule skupimy się na odżywianiu, okazuje się bowiem, że nasze serce nie może żyć przede wszystkim bez magnezu i potasu – a szacuje się, że ponad 60% z nas cierpi na niedobory przynajmniej jednego z tych pierwiastków… czytaj »
Aby cieszyć się dobrym zdrowiem, a przy okazji zgubić zbędny tłuszczyk, warto ćwiczyć. Jedną z metod, która bardzo skutecznie realizuje oba cele jest trening cardio. czytaj »
Masz bóle w klatce piersiowej, stany lękowe i napady duszności? Nie lekceważ tych objawów - być może cierpisz na nerwicę serca. Przeczytaj naszą poradę, a dowiesz się jak leczyć to schorzenie. czytaj »
Osoba, która dostała ataku serca powinna otrzymać natychmastową, pierwszą pomoc. Przeczytaj naszą poradę i dowiedz się jak jej udzielić, zanim przybędzie pogotowie. czytaj »
Ciśnienie tętnicze to proces wyrzucania krwi przez serce do naczyń krwionośnych. W zależności od pracy, jaką wykonuje serce rozróżniamy ciśnienie skurczowe (w momencie skurczu serca) i rozkurczowe (gdy serce znajduje się w fazie rozkurczu). czytaj »
Nieustanna praca serca napędza nas i pozwala cieszyć się życiem. Czasem jednak o tym zapominamy i zdarza się, że w życiu codziennym mamy więcej serca do złych nawyków niż do tych zdrowych. czytaj »
ADHD, czyli Zespół Nadpobudliwości Psychoruchowej z Deficytem Uwagi, to jedno z najczęściej diagnozowanych zaburzeń neurorozwojowych u dzieci. Objawy ADHD mogą się różnić w zależności od wieku, ale najczęściej dotyczą trzech obszarów: trudności z nadpobudliwości, koncentracji i impulsywności. czytaj »