Niewłaściwy sposób zażywania leków przeciwbólowych może spowodować więcej negatywnych, niż pozytywnych działań. Nawet tabletki dostępne bez recepty powinieneś stosować ze ściśle określonymi zasadami. czytaj »
Niekonwencjonalne metody leczenia mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Dość kontrowersyjną i wzbudzającą szereg wątpliwości jest homeopatia. czytaj »
W każdym domu powinna znaleźć się dobrze wyposażona apteczka. Dzięki naszym wskazówkom, dowiesz się jak ją skompletować i w jaki sposób przechowywać, aby zawsze być przygotowanym na udzielenie pierwszej pomocy. czytaj »
W informacjach dotyczących stosowania leku nie ma osobnych wskazówek dla kobiet dotyczących dawkowania, a jedynie dla ciężarnych, bądź karmiących piersią. Tymczasem istnieją istotne różnice w przyswajaniu leków przez kobiety w porównaniu do mężczyzn. czytaj »
ADHD, czyli Zespół Nadpobudliwości Psychoruchowej z Deficytem Uwagi, to jedno z najczęściej diagnozowanych zaburzeń neurorozwojowych u dzieci. Objawy ADHD mogą się różnić w zależności od wieku, ale najczęściej dotyczą trzech obszarów: trudności z nadpobudliwości, koncentracji i impulsywności. czytaj »
Depresja u nastolatków to coraz częściej spotykany problem, który wymaga uwagi zarówno rodziców, jak i specjalistów. Okres dojrzewania to czas intensywnych zmian – fizycznych, emocjonalnych i społecznych. czytaj »
Endometrioza to przewlekła choroba, która dotyka około 10% kobiet w wieku rozrodczym na całym świecie. Mimo że jest dość powszechna, często pozostaje nierozpoznana lub diagnozowana z opóźnieniem, co może prowadzić do bólu i trudności w codziennym funkcjonowaniu. czytaj »
Nawet 90 proc. dorosłych Polaków w którymś momencie swojego życia doświadcza bólu kręgosłupa. Część z nich kierowana jest na poważne zabiegi, których w wielu wypadkach można by uniknąć lub bezpiecznie odsunąć w czasie. czytaj »
Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju "stopy cukrzycowej", dochodzi do 8–12 tys. dużych amputacji kończyn dolnych. Czy można by uniknąć przynajmniej części z nich? W jaki sposób? czytaj »
To jeden z najważniejszych problemów zdrowotnych XXI wieku. Nietrzymanie moczu (NTM, inkontynencja) – uważane już za chorobę społeczną – oznacza niekontrolowane wydalanie moczu. czytaj »