Refluks żołądka u dzieci ma bardzo charakterystyczne objawy - zapoznaj się z nimi czytając naszą poradę. Dowiedz się również jak można rozpoznać i leczyć chorobę refluksową u niemowląt i starszych dzieci. czytaj »
Jeśli twój maluch codziennie późnym popołudniem lub wieczorem zaczyna przeraźliwie krzyczeć, podkurczając i gwałtownie prostując nóżki, i nic nie jest... czytaj »
ADHD, czyli Zespół Nadpobudliwości Psychoruchowej z Deficytem Uwagi, to jedno z najczęściej diagnozowanych zaburzeń neurorozwojowych u dzieci. Objawy ADHD mogą się różnić w zależności od wieku, ale najczęściej dotyczą trzech obszarów: trudności z nadpobudliwości, koncentracji i impulsywności. czytaj »
Endometrioza to przewlekła choroba, która dotyka około 10% kobiet w wieku rozrodczym na całym świecie. Mimo że jest dość powszechna, często pozostaje nierozpoznana lub diagnozowana z opóźnieniem, co może prowadzić do bólu i trudności w codziennym funkcjonowaniu. czytaj »
O konieczności wykonania cesarki, możesz dowiedzieć się na długo przed porodem albo też w ostatniej chwili - zależy to od wielu czynników. Jeśli jesteś pewna lub masz przypuszczenia, że nie będziesz rodzić naturalnie - powinnaś się odpowiednio przygotować. czytaj »
Większość ukąszeń przez kleszcza jest bezbolesna i powoduje niewielkie objawy lub oznaki, takie jak zaczerwienienie, ból na skórze lub obrzęk. Ale niektóre kleszcze przenoszą bakterie, które powodują choroby, w tym boreliozę czytaj »
Grypa i koronawirus (COVID-19) są zakaźnymi chorobami układu oddechowego. Chociaż objawy COVID-19 i grypy mogą wyglądać podobnie, te dwie choroby są spowodowane przez różne wirusy. W czym te dwie choroby są podobne, a w czym się różnią od siebie? czytaj »
Koranowirus to nowy wirus coraz szybciej rozprzestrzeniający się po świecie. Na chwilę obecną mamy prawie 80,000 zachorowań na wirusa nazwanego oficjalnie COVID-19 w ponad 30 krajach oraz prawie 2,500 zgonów wywołanych przez tegoż wirusa. Koronawirus dotarł już do 9 krajów europejskich i wydaje się, że jest to tylko kwestia czasu, kiedy wirus dotrze także do Polski. Co możemy zrobić aby zmniejszyć ryzyko zarażenia? czytaj »
Dzieci już od pierwszych chwil życia uwielbiają być bujane. Gdy tuż po urodzeniu bierzemy maluszka na ręce, automatycznie kołyszemy się z nogi na nogę, chcąc go uspokoić. Instynktownie wiemy, że ma to na niego pozytywny wpływ? Co tak niezwykłego jest w tym ruchu i jakie korzyści przynosi dla rozwoju naszej pociechy? czytaj »
Pytanie kiedy można zmienić gondole na spacerówkę pojawia się zazwyczaj już ok 5 mc, kiedy maluszek robi się nieco bardziej ruchliwy i dużo bardziej ciekawy świata. Wielu rodziców wręcz nie może doczekać się usadzenia dziecka w wózku spacerowym. czytaj »