Rotawirusy należą do rodziny reowirusów a ich nazwa związana jest z łacińskim słowem "rota" i oznacza "koło". Istnieje kilka zidentyfikowanych grup rotawirusów z czego trzy: A, B i C są zaraźliwe dla ludzi czytaj »
Kleszcze w Polsce występują w okresie od przełomu marca i kwietnia do października/listopada. Najczęściej zamieszkiwanym obszarem przez kleszcze są... czytaj »
Zapaleniu płuc towarzyszą zazwyczaj takie objawy jak: - bóle mięśni - osłabienie - wysoka gorączka - dreszcze - kaszel, najpierw suchy, a później wilgotny, - bóle... czytaj »
ADHD, czyli Zespół Nadpobudliwości Psychoruchowej z Deficytem Uwagi, to jedno z najczęściej diagnozowanych zaburzeń neurorozwojowych u dzieci. Objawy ADHD mogą się różnić w zależności od wieku, ale najczęściej dotyczą trzech obszarów: trudności z nadpobudliwości, koncentracji i impulsywności. czytaj »
Depresja u nastolatków to coraz częściej spotykany problem, który wymaga uwagi zarówno rodziców, jak i specjalistów. Okres dojrzewania to czas intensywnych zmian – fizycznych, emocjonalnych i społecznych. czytaj »
Nawet 90 proc. dorosłych Polaków w którymś momencie swojego życia doświadcza bólu kręgosłupa. Część z nich kierowana jest na poważne zabiegi, których w wielu wypadkach można by uniknąć lub bezpiecznie odsunąć w czasie. czytaj »
Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju "stopy cukrzycowej", dochodzi do 8–12 tys. dużych amputacji kończyn dolnych. Czy można by uniknąć przynajmniej części z nich? W jaki sposób? czytaj »