O konieczności wykonania cesarki, możesz dowiedzieć się na długo przed porodem albo też w ostatniej chwili - zależy to od wielu czynników. Jeśli jesteś pewna lub masz przypuszczenia, że nie będziesz rodzić naturalnie - powinnaś się odpowiednio przygotować. czytaj »
Urodziłaś dziecko, a mimo to jesteś smutna, przygnębiona, na niczym Ci nie zależy? To może być depresja poporodowa. Przeczytaj naszą poradę i dowiedź się, jakie są objawy tej choroby i jak ją leczyć. czytaj »
Przed planowanym terminem porodu (ok. 2-3 tygodni) warto przygotować następujące rzeczy dla mamy: - min. 2 koszule nocne umożliwiającą karmienie - szlafrok... czytaj »
Powrót płodności po porodzie hamowany jest przez wysoki poziom prolaktyny - hormonu wydzielanego w efekcie ssania brodawki sutkowej przez dziecko. Prolaktyna... czytaj »
ADHD, czyli Zespół Nadpobudliwości Psychoruchowej z Deficytem Uwagi, to jedno z najczęściej diagnozowanych zaburzeń neurorozwojowych u dzieci. Objawy ADHD mogą się różnić w zależności od wieku, ale najczęściej dotyczą trzech obszarów: trudności z nadpobudliwości, koncentracji i impulsywności. czytaj »
Dzieci już od pierwszych chwil życia uwielbiają być bujane. Gdy tuż po urodzeniu bierzemy maluszka na ręce, automatycznie kołyszemy się z nogi na nogę, chcąc go uspokoić. Instynktownie wiemy, że ma to na niego pozytywny wpływ? Co tak niezwykłego jest w tym ruchu i jakie korzyści przynosi dla rozwoju naszej pociechy? czytaj »
Nadmiar tkanki tłuszczowej, rozstępy, utrata jędrności skóry – o tych problemach zdrowotno-estetycznych najczęściej wspomina się w kontekście porodu. Tymczasem kobiece ciało musi zmagać się z o wiele poważniejszymi dolegliwościami związanymi ze sferami intymnymi, takimi jak rozluźnienie tkanek pochwy i nietrzymanie moczu. Co jest ich przyczyną? Czy można sobie z nimi poradzić? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej. czytaj »