Trądzik powstaje w okresie dojrzewania, szczególnie u młodzieży pomiędzy 11 a 17 rokiem życia. Z powodu zmian hormonalnych może zamienić życie w koszmar. czytaj »
Pielęgnacja domowa coraz mocniej idzie w kierunku „less is more” czyli rozsądnego podejścia do dbałości o skórę. Stawiamy na mniejszą ilość kosmetyków, lepszej jakości. Żegnamy się z półkami uginającymi się od słoiczków i buteleczek, skupiamy się na doskonale dobranych produktach zawierających składniki aktywne stymulujące naszą skórę do intensywnej regeneracji, a tym samym odmłodzenia. Czy wiesz, że 5 produktów wystarczy aby zapewnić sobie kompleksową, profesjonalną pielęgnację od stóp do głów? Wystarczy postawić na aminokwasy jako główne składniki aktywne. Jak działają i jak wygląda pielęgnacja z ich udziałem w 5 krokach? Zapytaliśmy specjalistę. czytaj »
Choroby skórne to jedne z najbardziej kłopotliwych dolegliwości. Należy do nich między innymi trądzik różowaty, który wymaga odpowiedniej kuracji i pielęgnacji. czytaj »
Z pryszczami zmaga się wiele osób, zwłaszcza młodych. Trudno pozbyć się uciążliwych krost tak od razu, z pewnością łatwiej można je ukryć. Przedstawiamy sposoby, dzięki którym taki zabieg jest możliwy. czytaj »
Nie ma jednego skutecznego preparatu na wolkę z pryszczami. Jeżeli chciałabyś, żeby Twoja twarz wyglądała lepiej musisz zadbać o następujące... czytaj »
ADHD, czyli Zespół Nadpobudliwości Psychoruchowej z Deficytem Uwagi, to jedno z najczęściej diagnozowanych zaburzeń neurorozwojowych u dzieci. Objawy ADHD mogą się różnić w zależności od wieku, ale najczęściej dotyczą trzech obszarów: trudności z nadpobudliwości, koncentracji i impulsywności. czytaj »
Depresja u nastolatków to coraz częściej spotykany problem, który wymaga uwagi zarówno rodziców, jak i specjalistów. Okres dojrzewania to czas intensywnych zmian – fizycznych, emocjonalnych i społecznych. czytaj »
Endometrioza to przewlekła choroba, która dotyka około 10% kobiet w wieku rozrodczym na całym świecie. Mimo że jest dość powszechna, często pozostaje nierozpoznana lub diagnozowana z opóźnieniem, co może prowadzić do bólu i trudności w codziennym funkcjonowaniu. czytaj »
Nawet 90 proc. dorosłych Polaków w którymś momencie swojego życia doświadcza bólu kręgosłupa. Część z nich kierowana jest na poważne zabiegi, których w wielu wypadkach można by uniknąć lub bezpiecznie odsunąć w czasie. czytaj »
Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju "stopy cukrzycowej", dochodzi do 8–12 tys. dużych amputacji kończyn dolnych. Czy można by uniknąć przynajmniej części z nich? W jaki sposób? czytaj »
To jeden z najważniejszych problemów zdrowotnych XXI wieku. Nietrzymanie moczu (NTM, inkontynencja) – uważane już za chorobę społeczną – oznacza niekontrolowane wydalanie moczu. czytaj »