Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju "stopy cukrzycowej", dochodzi do 8–12 tys. dużych amputacji kończyn dolnych. Czy można by uniknąć przynajmniej części z nich? W jaki sposób? czytaj »
To jeden z najważniejszych problemów zdrowotnych XXI wieku. Nietrzymanie moczu (NTM, inkontynencja) – uważane już za chorobę społeczną – oznacza niekontrolowane wydalanie moczu. czytaj »
Zdrowie intymne jest niezwykle ważną kwestią, która może znacznie wpływać na samopoczucie człowieka. Kobiety w swoim życiu doświadczają wielu zmian, które mogą się wiązać z powstawaniem różnych dolegliwości - poporodowych i nie tylko, wpływających na komfort intymny. czytaj »
Zdrowie psychiczne stanowi fundamentalny element ogólnego dobrostanu jednostki. W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, pełnym wyzwań i presji, troska o równowagę psychiczną staje się niezwykle istotna. Niniejsza rozprawka skupi się na kluczowych aspektach dbania o zdrowie psychiczne oraz przedstawi skuteczne strategie samoopieki. czytaj »
W dzisiejszym świecie zdrowie stało się jednym z najważniejszych aktywów. Dlatego niezależnie od wieku i statusu społecznego, coraz więcej osób decyduje się na prywatną opiekę medyczną. Dlaczego? W tym artykule przyjrzymy się głównym zaletom prywatnej opieki medycznej i dlaczego warto zainwestować w swoje zdrowie.
czytaj »
W dzisiejszym zabieganym świecie, stres stał się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Praca, obowiązki domowe, problemy osobiste - wszystko to może prowadzić do nadmiernego napięcia i stresu. Jednak istnieje sposób, który może pomóc nam w radzeniu sobie z tymi wyzwaniami - aktywność fizyczna. czytaj »
Zdrowie zębów zależy od wielu czynników, takich jak higiena jamy ustnej, regularne wizyty u dentysty czy unikanie szkodliwych nawyków (np. palenie papierosów). Jednak nie bez znaczenia jest także dieta, czytaj »
Jajko kurze można określić mianem magazynu substancji mających pozytywny wpływ na organizm człowieka. Zwykle jednak jako konsumenci skupiamy się na żółtku i białku, zapominając nieco o skorupce. Tymczasem właśnie ta część może się nam przydać w wielu codziennych sytuacjach. czytaj »
Wszyscy zgodnie przekonują, aby jeść dużo warzyw – w końcu to samo zdrowie! Mają mnóstwo witamin, dostarczają niezbędne białko, regulują pracę układu trawiennego i mają niską kaloryczność. Jednak dla niektórych, szczególnie tych najmłodszych, to jedynie zbędny dodatek do posiłku, a lista ich zalet nie jest wystarczającą motywacją, aby zacząć je jeść. Jak odczarować mit „nijakich” warzyw i zachęcić dzieci do ich jedzenia? Najlepiej zacząć wiosną! czytaj »