Jak dobrze napisać wypracowanie i na co zwrócić uwagę?
Uczniowie, którzy mają wystarczająco dużo czasu, twierdzą, że brakuje im umiejętności niezbędnych do opracowania dobrego wypracowanie. Czasami twierdzą, że pisanie jest nudne i nawet nie wiedzą od czego zacząć. Dzięki tym prostym wskazówkom i poradom możesz z powodzeniem i pewnie napisać swoje wypracowanie.
Oto wskazówki:
Przeczytaj uważnie temat wypracowanie i zrozum pytanie
To najważniejszy etap pisania wypracowania. Po zapoznaniu się z zadanym pytaniem możesz zidentyfikować rodzaj wypracowania. Podświetl słowa kluczowe; „Porównaj”, „przeanalizuj”, „wyjaśnij, „oceń” i identyfikuj wszelkie ograniczające słowa, np. w dwudziestoleciu międzywojennym w Polsce.
Temat wypracowanie
Po zapoznaniu się z tematem wypracowanie będziesz w lepszej pozycji, zacznij od burzy mózgów, usiądź, bądź spokojny i zacznij swobodny przepływ myśli i zapisz pomysły. Zawęź swoją uwagę i wybierz interesującą koncepcję w zależności od rodzaju wypracowanie i celu, abyś mógł stworzyć wypracowanie na najwyższym poziomie.
Zarys wypracowanie
Zanim zaczniesz pisać, stwórz zarys wypracowanie. Zapisz swój temat na środku strony, narysuj linie rozgałęziające od tematu i napisz główne pomysły na końcu każdej linii. Z głównych pomysłów na końcu linii narysuj więcej linii i dodaj swoje przemyślenia.
Inną opcją jest użycie prostego zarysu. Napisz temat na górze strony, podziel swoje wypracowanie na wprowadzenie, treść i zakończenie. W przypadku wypracowania składającego się z pięciu akapitów przygotuj wstęp, trzy główne pomysły i wniosek. Zostaw spacje pod każdym pomysłem, aby umożliwić Ci listę mniejszych pomysłów wspierających główny pomysł. Zarys wypracowania pozwoli Ci napisać bardziej zorganizowane wypracowanie.
Przykładowy zarys
Wprowadzenie:
- Pierwsze zdanie
- Teza pracy
Główna część wypracowania:
- Informacje na ten temat
- Istotne dane, jeśli istnieją
Wniosek końcowy
- Ponownie sformułuj swoją tezę
- Argumenty wspierające
Oceń poradę: Przydatna Nie polecam