Savoir vivre w szkole
Poradopedia.pl | | 9 | Ocena: (głosy: 1)
Kultura osobista jest wizytówką każdego ucznia. Dlatego warto znać zasady dobrych manier i korzystać z nich w praktyce.
- Uczeń jako pierwszy kłania się wszystkim pracownikom szkoły, mówiąc "dzień dobry". Kiedy się kłania lub z kimś rozmawia, wyjmuje ręce z kieszeni.
- Uczeń stosuje na co dzień zwroty grzecznościowe: "dziękuję", "proszę", "przepraszam", itp.
- Uczeń nie spóźnia się na zajęcia.
- Uczeń nie zaczepia innych - nie używa przemocy, nikogo nie bije.
- Uczeń ubiera się stosownie do sytuacji, ale zawsze estetycznie.
- Uczeń dba o higienę i porządek w szkole/klasie - nie pisze po ławkach, nie śmieci, nie niszczy pomocy naukowych i mienia szkoły.
- W czasie lekcji uczeń zachowuje się właściwie - nie przeszkadza w prowadzeniu zajęć; wstaje, gdy nauczyciel się do niego zwraca; nie przerywa wypowiedzi innych osób; aktywnie pracuje podczas lekcji; nie żuje gumy.
- Uczeń dba o kulturę języka - nie używa wulgaryzmów, nie krzyczy, nie podnosi głosu, grzecznie zwraca się do innych, pracuje nad poprawą błędów językowych.
- Uczeń jest odpowiedzialny i prawdomówny - ma odwagę przyznać się do winy, nie kłamie i nie zrzuca odpowiedzialności na innych.
- Uczeń kulturalnie zachowuje się w czasie szkolnych uroczystości.
- Uczeń nie ulega nałogom - nie pali papierosów, nie pije alkoholu i nie używa narkotyków.
- Uczeń pamięta o kulturalnym zachowaniu się poza szkołą - kłania się osobom, które zna; ustępuje miejsca osobom starszym; używa zwrotów grzecznościowych; nie zaśmieca otoczenia; dba o przyrodę.
- Uczeń zna i przestrzega zasad kulturalnej obsługi telefonu komórkowego - wyłącza go podczas trwania zajęć lekcyjnych i uroczystości szkolnych; nie używa telefonu, ani innych urządzeń elektronicznych w czasie zajęć edukacyjnych.
- Uczeń stara się pracować nad własnym charakterem i postępuje zgodnie z zasadami dobrego wychowania.
- Uczeń godnie reprezentuje szkołę.
TAGI:
Oceń poradę: Przydatna Nie polecam