Zgodnie z ustawą z dnia 14 czerwca 2024 roku o ochronie sygnalistów, sygnalistą jest osoba, która zgłasza informacje o naruszeniach prawa, do których doszło w kontekście związanym z pracą. czytaj »
Zgłaszanie nieprawidłowości przez sygnalistów (whistleblowing) jest kluczowym elementem budowania przejrzystych i etycznych organizacji. Aby jednak skutecznie chronić sygnalistów oraz informacje przez nich przekazywane, konieczne jest zapewnienie bezpiecznych i szyfrowanych kanałów zgłoszeń wewnętrznych. czytaj »
Zapotrzebowanie na pracowników produkcji ciągle wzrasta – jak podaje Pracuj.pl w pierwszym półroczu 2021 aż 11% wszystkich zamieszczonych w serwisie ofert stanowiły stanowiska związane z pracą fizyczną. Niestety dostępność kandydatów i kandydatek jest niewystarczająca, przez co pozyskanie odpowiednich osób staje się trudniejsze. Aby sprostać zadaniu obsadzenia wolnych wakatów niezbędny jest dobrze przygotowany proces rekrutacji. O tym, jak go zaplanować i jakie wyzwania stoją przed rekruterami z branży produkcyjnej opowiada Martyna Budas – Specjalista ds. HR w Cedo. czytaj »
W dzisiejszych realiach prowadzenie biznesu wiąże się nie tylko z zarządzaniem finansami, organizacją produkcji czy marketingiem, ale również z koniecznością przestrzegania wielu przepisów prawnych, które nieustannie ulegają zmianom. Kwestie takie jak ochrona danych osobowych, prawo pracy, umowy handlowe, czy też zagadnienia związane z podatkami wymagają specjalistycznej wiedzy, którą nie zawsze posiadają właściciele firm. czytaj »
Ogrodzenia elektryczne są coraz popularniejszym rozwiązaniem w dziedzinie ochrony terenów prywatnych, gospodarstw rolnych czy firm. Jednak pojawia się pytanie o legalność stosowania takich urządzeń oraz o ewentualne zagrożenia z nimi związane. Czy ogrodzenia elektryczne są zgodne z obowiązującym prawem? czytaj »
Rozwód to często trudny i emocjonalny proces, który może być pełen napięć i konfliktów. Jednak dzięki profesjonalnej pomocy adwokata, można znacznie złagodzić stres związany z tym wyzwaniem życiowym. W niniejszym artykule omówimy, w jaki sposób kompetentny prawnik może ułatwić cały proces rozwodowy.
czytaj »
Opłata licencyjna i subskrypcyjna są dwoma różnymi modelami płatności za korzystanie z oprogramowania lub usług.
Chcesz dowiedzieć się jakie są różnice w tych obu modelach rozliczeniowych i którą opłatę powinieneś zastosować przy swoim biznesie, przeczytaj naszą poradę. czytaj »
Kobieta-magazynier, operator czy lider to coraz częstszy widok w polskich firmach produkcyjnych. Wraz ze zmianami społecznymi i mentalnymi wzrosła ich rola na rynku pracy – jak podaje GUS w 1950 roku panie stanowiły 31% wszystkich zatrudnionych, w 2014 niemalże połowę – 49%. Stopniowo zaciera się także stereotypowy podział na zawody typowo „męskie” i „kobiece”, a odsetek pań zatrudnionych w budownictwie czy sektorze produkcyjnym zwiększa się. O kobietach w zakładach produkcyjnych i równym traktowaniu rozmawiamy z Dominiką Frydlewicz, HR Manager firmy Cedo. czytaj »
Pakiet benefitów na stałe wpisał się w oferty pracy wielu firm. Prywatna opieka medyczna, karnet na siłownię i do klubu fitness, darmowe śniadania, a nawet możliwość przychodzenia do biura z pupilami – opcji jest wiele, a „wyścig zbrojeń” w tym zakresie ciągle trwa – w końcu stawką są pracownicy. Czy wszystkie benefity motywują jednakowo? Czy warto wdrażać „nietypowe” świadczenia pozapłacowe? I czy istnieją dodatki idealne? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Trzosek, Specjalistą ds. HR w firmie Cedo. czytaj »
W tym roku ostatnim świętem, które przypada w niedzielę w 2020r. jest Święto Zmarłych. Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z października z 2012r. pracodawca .... czytaj »
Wychowywanie dzieci czy kariera zawodowa? Przed tym dylematem staje wiele kobiet, które planują założenie rodziny. Macierzyństwo i praca są jednak jak najbardziej do pogodzenia, o ile umiemy zachować odpowiednią równowagę. czytaj »