Częste podróże, zwłaszcza zimą mają znaczący wpływ na stan Twojego zdrowia. Pośpiech, stres, nieodpowiedni ubiór, niewłaściwe odżywianie się, to tylko niektóre czynniki odpowiedzialne za spadek odporności organizmu i co za tym idzie - przeziębienie. czytaj »
Biura podróży przyciągają klientów atrakcyjną ofertą, również w zakresie ubezpieczeń turystycznych. Przed wyjazdem, warto więc zapoznać się z dostępnymi ubezpieczeniami i wykupić stosowne dla siebie. czytaj »
Wybierasz się za granicę? Pomyśl o dokumencie, który pozwoli Ci korzystać ze świadczeń medycznych na terenie Unii Europejskiej. Z naszej porady dowiesz się jak i gdzie wyrobić EKUZ czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. czytaj »
ADHD, czyli Zespół Nadpobudliwości Psychoruchowej z Deficytem Uwagi, to jedno z najczęściej diagnozowanych zaburzeń neurorozwojowych u dzieci. Objawy ADHD mogą się różnić w zależności od wieku, ale najczęściej dotyczą trzech obszarów: trudności z nadpobudliwości, koncentracji i impulsywności. czytaj »
Depresja u nastolatków to coraz częściej spotykany problem, który wymaga uwagi zarówno rodziców, jak i specjalistów. Okres dojrzewania to czas intensywnych zmian – fizycznych, emocjonalnych i społecznych. czytaj »
Endometrioza to przewlekła choroba, która dotyka około 10% kobiet w wieku rozrodczym na całym świecie. Mimo że jest dość powszechna, często pozostaje nierozpoznana lub diagnozowana z opóźnieniem, co może prowadzić do bólu i trudności w codziennym funkcjonowaniu. czytaj »
Nawet 90 proc. dorosłych Polaków w którymś momencie swojego życia doświadcza bólu kręgosłupa. Część z nich kierowana jest na poważne zabiegi, których w wielu wypadkach można by uniknąć lub bezpiecznie odsunąć w czasie. czytaj »
Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju "stopy cukrzycowej", dochodzi do 8–12 tys. dużych amputacji kończyn dolnych. Czy można by uniknąć przynajmniej części z nich? W jaki sposób? czytaj »