Kaprysy jesiennej aury dają nam się we znaki przede wszystkim w momencie, gdy postawimy pierwszy krok poza domowym progiem. Jak ograniczyć koszty ogrzewania domu, a jednocześnie cieszyć się przytulną i komfortową atmosferą w jego wnętrzu, gdy na dworze plucha i chłód? Wystarczy zwrócić uwagę na kilka pozornie błahych szczegółów. czytaj »
Jazda samochodem w nocy, pomimo mniejszego niż w porze dziennej natężenia ruchu, jest o wiele bardziej niebezpieczna. Ma to przede wszystkim związek z niedostateczną ilością światła, która ogranicza zdolność widzenia, a także z większym zmęczeniem kierowcy. czytaj »
Zbliżający się wielkimi krokami sezon letnio-wakacyjny to przede wszystkim czas rodzinnych wyjazdów. To jednak także pora, w której przez nasz kraj przechodzą gwałtowne burze i nawałnice. Towarzyszące im zjawiska atmosferyczne niszczą najczęściej pokrycia dachowe i systemy orynnowania. Podpowiadamy, jak odpowiednio je zabezpieczyć i co zrobić, gdy nieszczęście już nas spotkało? czytaj »
Dbałość o nieskazitelne podłogi zimą nie musi być jednak walką z wiatrakami, jeśli wykorzystamy kilka prostych sztuczek, a pod ręką będziemy mieć odpowiednie akcesoria. czytaj »
Jeśli chcemy, aby lakier naszego samochodu pozostał w idealnym stanie przez wiele lat powinniśmy pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Istnieją bowiem różne sposoby, pozwalające na przedłużenie żywotności lakieru, dzięki którym będzie wyglądał niemal jak po wyjechaniu z salonu.
czytaj »
Czynniki pogodowe wymuszają na producentach solidne przygotowanie do rozpoczynającego się już w lutym siewu warzyw wczesnych. Ostatni sezon rolniczy (2016 r.) odznaczał się wyjątkową suszą i dopiero w jego trzecim kwartale IUNG (Instytut Uprawy Nawożenia
i Gleboznawstwa) zawarł w swoim raporcie informację o końcu suszy rolniczej. Trudne warunki pogodowe występują również na początku bieżącego sezonu, w którym rolnicy musieli zmierzyć się ze srogą i mroźną zimą. Te niesprzyjające warunki pogodowe determinują dodatkowe starania i przygotowania do siewu warzyw wczesnych. czytaj »
Dobrze dobrane rynny powinny skutecznie odbierać wodę z opadów atmosferycznych o każdej porze roku. Utrzymanie ich dobrego stanu w zimie stanowi nie lada wyzwanie dla właścicieli domów. W tym czasie trzeba poradzić sobie z gromadzącym się na dachu śniegiem, zamarzającą wewnątrz rynien wodą i zwisającymi soplami. Czynniki te mogą nie tylko powodować uszkodzenie systemów rynnowych, dachu i elewacji, ale również stwarzają realne zagrożenie dla domowników. Jak zatem zapobiegać ich powstawaniu? czytaj »
Listopad jest ostatnim momentem, w którym należy zatroszczyć się o otoczenie domu przed nadejściem zimy. Choć w pierwszej kolejności na myśl nasuwa nam się taras i ogród, to w tym okresie nie możemy pominąć najistotniejszych elementów takich jak dach oraz orynnowanie. To właśnie rynny są najbardziej narażone na niespodziewany atak zimy. czytaj »
Okres jesienno-zimowy to czas kiedy do garażu i ogrodowej komórki chowamy nieużywane już sprzęty sportowe, meble i narzędzia ogrodowe. Chronimy je w ten sposób przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, ale również kradzieżą – zjawiskiem szczególnie nasilającym się przed świętami. Na celowniku złodziei znajdują się też rzadziej odwiedzane ogródki działkowe. Jak zadbać o ich bezpieczeństwo w tym trudnym okresie? czytaj »
Prawidłowe użytkowanie kominka wydaje się dość proste. Jednak dzięki odpowiedniemu przygotowaniu do sezonu, w którym będzie on najbardziej eksploatowany, możemy wpłynąć na większą wydajność tego urządzenia. Jak zatem to robić i dlaczego odpowiednie czyszczenie kominka jest tak istotne? czytaj »