Zimą warunki na drodze bardzo szybko się zmieniają, a prawidłowy przebieg trasy zależy od pełnej sprawności i odpowiedniego wyposażenia samochodu. czytaj »
Wiosna i lato są dziś tylko mglistym wspomnieniem, ale ty wciąż odczuwasz silne objawy alergii. Choć na zewnątrz zacząłeś oddychać swobodnie, w domu i w pracy coraz bardziej męczą cię katar, swędzenie i drapiące gardło. Radzimy, jak poradzić sobie z problemem alergii w sezonie grzewczym. czytaj »
Zima to czas, kiedy nasza skóra narażona jest na ekstremalne warunki atmosferyczne. Na łonie natury i w mieście wystawiona jest na działanie śniegu, mrozu i wiatru, w pomieszczeniach na suche powietrze, a na górskich stokach spotęgowane promieniowanie słoneczne. Poznaj 3 kroki zimowej pielęgnacji, działaj kompleksowo i ciesz się zadbaną oraz zdrową skórą. czytaj »
Nierzadko nieświadomi swoich obowiązków zaniedbujemy kwestie bezpieczeństwa i nie zwracamy uwagi na zalegający na dachu śnieg i zwisające z niego sople lodu. Taka opieszałość rodzi poważne zagrożenie zarówno dla budynku, jak i zamieszkujących go osób. czytaj »
Zmienność warunków pogodowych wymaga aby budynek był przygotowany na wszelkie niedogodności. System orynnowania wraz z kompleksowym dopełnieniem pod postacią kabli grzejnych, uchroni dom przed działaniem czynników zewnętrznych tak w czasie deszczowej jesieni, jak i mroźnej zimy. czytaj »
Kaprysy jesiennej aury dają nam się we znaki przede wszystkim w momencie, gdy postawimy pierwszy krok poza domowym progiem. Jak ograniczyć koszty ogrzewania domu, a jednocześnie cieszyć się przytulną i komfortową atmosferą w jego wnętrzu, gdy na dworze plucha i chłód? Wystarczy zwrócić uwagę na kilka pozornie błahych szczegółów. czytaj »
Przeciętny Polak marnuje około 52 kilogramów żywności w skali roku. Zacznij nad tym panować, oszczędzając pieniądze i ekosystem. Pomóc może ergonomiczny projekt kuchni, odpowiednie przechowywanie środków spożywczych oraz alarmujące SMS-y wysyłane przez twoją lodówkę. Poznaj kilka prostych sposobów na to, jak racjonalnie gospodarować zasobami spożywczymi. Czas start. czytaj »
Jazda samochodem w nocy, pomimo mniejszego niż w porze dziennej natężenia ruchu, jest o wiele bardziej niebezpieczna. Ma to przede wszystkim związek z niedostateczną ilością światła, która ogranicza zdolność widzenia, a także z większym zmęczeniem kierowcy. czytaj »
Dbałość o nieskazitelne podłogi zimą nie musi być jednak walką z wiatrakami, jeśli wykorzystamy kilka prostych sztuczek, a pod ręką będziemy mieć odpowiednie akcesoria. czytaj »
Jeśli chcemy, aby lakier naszego samochodu pozostał w idealnym stanie przez wiele lat powinniśmy pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Istnieją bowiem różne sposoby, pozwalające na przedłużenie żywotności lakieru, dzięki którym będzie wyglądał niemal jak po wyjechaniu z salonu.
czytaj »
Czynniki pogodowe wymuszają na producentach solidne przygotowanie do rozpoczynającego się już w lutym siewu warzyw wczesnych. Ostatni sezon rolniczy (2016 r.) odznaczał się wyjątkową suszą i dopiero w jego trzecim kwartale IUNG (Instytut Uprawy Nawożenia
i Gleboznawstwa) zawarł w swoim raporcie informację o końcu suszy rolniczej. Trudne warunki pogodowe występują również na początku bieżącego sezonu, w którym rolnicy musieli zmierzyć się ze srogą i mroźną zimą. Te niesprzyjające warunki pogodowe determinują dodatkowe starania i przygotowania do siewu warzyw wczesnych. czytaj »