Jak przyciemnić szyby w samochodzie?
![+](/i/comments.png)
![](/i/r0.gif)
W przyciemnieniu szyb nie ma nic szczególnie trudnego - wystarczy odrobina precyzji i cierpliwości. Poniżej znajdują się wskazówki, jak należy prawidłowo to robić.
Niezbędne akcesoria
Oczywiście najważniejsza jest folia - można ją kupić w sklepie motoryzacyjnym. Czasem w komplecie znajduje się specjalny nożyk do jej przycinania, ale równie dobrze można użyć ostrego nożyka do tapet. Potrzebna będzie także packa do usuwania nadmiaru wody i pęcherzyków powietrza oraz rozpylacz wody.
Przyklejanie folii
Najpierw trzeba wymontować plastikowe elementy, przylegające do szyby. Następnie należy dokładnie umyć i odtłuścić szyby - na zewnątrz, jak i w wewnątrz. Kolejnym krokiem jest idealne dopasowanie folii i przycięcie jej do konkretnego rozmiaru. Przed przyłożeniem folii należy sprawdzić, po której stronie znajduje się ciemna część z klejem.
Przycinając folię do rozmiarów okna, należy pozostawić ok. 1-2 cm wolnej folii poza krawędziami szyby. Podczas docinania folii szyba może się zabrudzić, dlatego trzeba ją ponownie umyć - najlepiej spryskać płynem do mycia szyb i wytrzeć do sucha. Szybę i folię trzeba obficie spryskać wodą (folię po stronie z klejem, po oderwaniu części ochronnej).
Przy użyciu packi lub innego płaskiego przedmiotu należy usunąć pęcherzyki powietrza oraz nadmiar wody zebranej pod folią. Packę można zawinąć w miękką szmatkę, aby nie porysować folii. Tak samo należy postępować w przypadku przyciemniania szyb wewnątrz pojazdu. Po zakończeniu wszystkich czynności, należy pozwolić szybom wyschnąć, a na koniec zamontować usunięte wcześniej plastikowe elementy.
W Polsce można przyciemnić szyby tak, aby kąt widzenia kierowcy wynosił 180 stopni.
Oceń poradę: Przydatna Nie polecam