Endometrioza to przewlekła choroba, która dotyka około 10% kobiet w wieku rozrodczym na całym świecie. Mimo że jest dość powszechna, często pozostaje nierozpoznana lub diagnozowana z opóźnieniem, co może prowadzić do bólu i trudności w codziennym funkcjonowaniu. czytaj »
Badania przeprowadzone przez MEC Analytics & Insight wykazały, że posiadacze smartfonów doceniają dostępność aplikacji. cena i dostępność tych aplikacji sprawia, że są one dość popularne. Czy jednak można traktować je jako metodę antykoncepcji? I czy porównywanie tych aplikacji do komputera cyklu ma sens? czytaj »
Śluz szyjkowy jest równie silnym uwarunkowaniem płodności co fakt zachodzącej owulacji. Jego obserwacja, choć wymaga systematyczności, jest dość łatwa i może ją wykonywać niemal każda kobieta. czytaj »
Owulacja jest postrzegana jest jako tajemniczy proces - większość z nas nie czuje kiedy ona następuje, nie czujemy w tym czasie nic szczególnego, nie widzimy żadnych zewnętrznych zmian. Co to jest owulacja? Czy może wystąpić podwójnie? W szukaniu odpowiedzi pomaga nam prof. dr hab. n. med. Jan Kotarski, specjalista: ginekolog-położnik z wieloletnią praktyką. czytaj »
Myślisz, że możesz zajść w ciążę jedynie przez 2-3 dni w miesiącu? Uważaj! Plemniki - sprawcy zapłodnienia, są w stanie przeżyć w organizmie kobiety znacznie dłużej, niż mogłoby się wydawać. I choć kobieta jest płodna zaledwie przez 4% swego życia, co jest niewielkim procentem, to jednak zabezpieczaniu się przed niechcianą ciążą poświęcamy sporo czasu. Poznajemy metody antykoncepcji, staramy dopasować je do siebie, swojego organizmu i stylu życia. czytaj »