Pralka w kuchni – za i przeciw

planetpr  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Gdzie w domu umieścić pralkę? Odpowiedź wydaje się banalna – w łazience. Tymczasem w niektórych mieszkaniach, można spotkać pralkę w kuchni? Czy to dobry pomysł i kiedy się przydaje? Przedstawiamy plusy i minusy takiego rozwiązania.

Jeśli posiadamy małą łazienkę, to niezależnie od upodobań, trzeba dla pralki poszukać innego miejsca. Nie możemy sobie tutaj jednak pozwolić na pełną dowolność. Należy brać pod uwagę fakt, iż wybrana lokalizacja powinna mieć podłączenie wodno-kanazilacyjne oraz elektryczne. Z tego też powodu, kuchnia wydaje się być najbardziej odpowiednia. Mimo że brak miejsca jest największym argumentem przemawiającym za umieszczeniem pralki w kuchni, to jednak nie jedynym. Niektórzy decydują się na to nawet wtedy, gdy mają wystarczająco dużą łazienkę, by zmieścić pralkę. Dlaczego?

Pralka w kuchni nobilituje łazienkę

Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy z łazienki chcą uczynić prywatną oazę spokoju, relaksu i wyciszenia. Przestrzeń, gdzie można się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy, korzystać z dobroczynnych właściwości wody i aromatoterapii. W takim miejscu pralka mogłaby przeszkadzać w odpoczynku. Dla wielu osób eksmisja pralki do kuchni może być także sposobem na znalezienie dodatkowego miejsca i realizację marzenia o dużej wannie.

Niektórzy wybierają kuchenną lokalizację, gdyż chcą mieć wszystkie urządzenia AGD w jednym miejscu. Dzięki temu łatwiej im wykonywać domowe obowiązki. Mogą np. nastawić pranie podczas pilnowania obiadu. Czy jednak umieszczenie pralki w kuchni nie spowoduje dysharmonii w urządzeniu wnętrza? –Na rynku dostępne są pralki do zabudowy. Takie urządzenie można wkomponować w zabudowę meblową i będzie ono zupełnie niewidoczne – podpowiada Alina Chemperek-Gumiela, przedstawicielka Candy Hoover Polska, producenta sprzętu AGD

Kuchenne pranie pełne wyzwań

Zwolennicy kuchennej lokalizacji dla pralki twierdzą, że przywraca ona elegancję łazience – której wnętrze przestaje być miejscem suszącego się i ociekającego prania.  Przeciwnicy ripostują – w takim wypadku nie można korzystać z podręcznej suszarki, na której zawiesza się pranie bezpośrednio po wyjęciu. Wyzwaniem może być także znalezienie miejsca dla kosza z brudną bielizną – niehigieniczne jest trzymanie go w kuchni. Co więcej, obok szuflady ze sztućcami i talerzami, trzeba wydzielić szafkę na detergenty – proszki do prania, odplamiacze, etc – co nie jest zbyt komfortowe. Niektórym może przeszkadzać charakterystyczny zapach świeżego prania w otoczeniu kuchennym, a także hałas związany z pracą urządzenia.

Jeśli zatem niewielki metraż łazienki zmusza nas do poszukania alternatywnej lokalizacji dla pralki, warto wziąć pod uwagę kuchnię. Natomiast, gdy z innych względów chcemy przenieść pralkę do kuchni, zanim podejmiemy decyzję, uwzględnijmy specyficzne warunki związane z kuchennym funkcjonowaniem urządzenia.

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady