Sposób, w jaki zamontowane są okna i drzwi wpływa na ich parametry użytkowe, w tym izolacyjność termiczną oraz akustyczną. O jakości montażu tych wyrobów, poza właściwym przygotowaniem podłoża i uszczelnieniem, decyduje również zastosowanie odpowiednich łączników: kołków i wkrętów. Te niewidoczne na pierwszy rzut oka elementy odgrywają bardzo ważną rolę. Jak je dobrać i na co zwrócić uwagę przy ich użyciu? czytaj »
Pomiar to kluczowy etap termomodernizacji, w tym montażu okien i drzwi. Dokładność pomiaru wpływa na trwałość i funkcjonalność zamontowanych wyrobów oraz efektywność energetyczną budynku. W precyzyjnym wykonaniu tego zadania pomoże wykorzystanie odpowiednich narzędzi pomiarowych, takich jak poziomnice i miary zwijane. Jakie rozwiązania sprawdzą się przy budowie i remoncie? czytaj »
Przez Polskę przechodzi fala termomodernizacji, w ramach której starsze budynki zyskują izolację termiczną. Sposobem na oszczędność energii i wyższy komfort użytkowania domu może być też docieplenie już wcześniej ocieplonego budynku, tak żeby spełniał aktualne standardy energetyczne. Kiedy przeprowadzenie takiej inwestycji jest możliwe i jak ją wykonać? czytaj »
Jak połączyć estetykę domu z jego funkcjonalnością i bezpieczeństwem? Jednym z rozwiązań, które na to pozwalają jest wykorzystanie zewnętrznych osłon okiennych w postaci rolet zewnętrznych i żaluzji fasadowych. Latem chronią one wnętrza przed słońcem, a zimą przed stratami ciepła. Przez cały rok stanowią dodatkowe zabezpieczenie antywłamaniowe i korzystnie wpływają na estetykę budynku. Wybór osłon okiennych do domu będzie prostszy, jeśli poznamy różnice pomiędzy poszczególnymi produktami i korzyści jakie zapewniają. czytaj »
Okna antywłamaniowe zdobywają coraz większą popularność wśród właścicieli domów i mieszkań. Rosnąca świadomość bezpieczeństwa i potrzeba ochrony mienia sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na instalację tego typu okien. Jak każde rozwiązanie, okna antywłamaniowe mają swoje zalety i wady. W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć oba aspekty, aby pomóc w świadomej decyzji dotyczącej ich zakupu. czytaj »
Jajko kurze można określić mianem magazynu substancji mających pozytywny wpływ na organizm człowieka. Zwykle jednak jako konsumenci skupiamy się na żółtku i białku, zapominając nieco o skorupce. Tymczasem właśnie ta część może się nam przydać w wielu codziennych sytuacjach. czytaj »
Każdy ma w domu „gospodarczą szafkę”. Co się w niej znajduje? Najczęściej szereg detergentów i środków czystości – płyny do podłóg, czyszczenia dywanów i okien, proszki do prania czy odkamieniacze. Są niczym żołnierze gotowi do walki o czystość naszego domu. Warto jednak zastanowić się, czy naprawdę potrzebujemy całej tej armii? W końcu alternatywa jest tańsza i bardziej przyjazna środowisku. czytaj »
Alergia, obok cukrzycy, choroby wrzodowej i nadciśnienia, jest jedną z najpowszechniejszych chorób cywilizacyjnych. Zanieczyszczenie środowiska oraz szybki rozwój aglomeracji miejskich przekładają się na wzrost poziomu szkodliwych substancji zarówno w powietrzu, jak i w produktach, których używamy na co dzień. czytaj »
Zero waste to nic innego jak generowanie jak najmniejszej ilości odpadów, zanieczyszczających środowisko, czyli mówiąc dosłownie „brak śmieci”. Zobacz, jak być bardziej zero waste podczas wiosennego sprzątania domu. Sprawdź nasze porady! czytaj »
Czy zastanawiałaś się kiedyś, ile kalorii możesz spalić w trakcie wykonywania prac domowych? Okazuje się, że naprawdę sporo. Dlatego w nowym roku zmień perspektywę i potraktuj porządki nie jako uciążliwy obowiązek, ale świetną okazję do dodatkowego treningu. Sprawdź, które z domowych czynności pozwolą Ci spalić kalorie i wzmocnić mięśnie. czytaj »