Arktyczne, mroźne powietrze to sprzymierzeniec w walce z roztoczami kurzu domowego. Warto wykorzystać zimowe słoneczne i mroźne dni, by pozbyć się tych alergenów z dywanu, narzuty, koca czy pościeli. czytaj »
Są miejsca w domu, które często pomijamy w trakcie rutynowego sprzątania. W tych zakamarkach, korzystając z naszej nieuwagi i pośpiechu, stopniowo gromadzą się zanieczyszczenia. Wiosenne porządki to doskonała okazja, by spojrzeć tam, gdzie na co dzień nasz wzrok nie sięga i zadbać o czystość domowych sprzętów. czytaj »
Lodówka, to urządzenie, które dzisiaj jest nieodłącznym elementem każdego domu, ale jej historia sięga daleko wstecz, obejmując wiele innowacji i rewolucji w dziedzinie chłodzenia. Razem z rozwojem chłodnictwa przemysłowego, lodówka stała się kluczowym elementem przemysłu spożywczego, medycznego i wielu innych sektorów. czytaj »
Alergia pokarmowa to coraz częstszy problem u dzieci. Niełatwo ją leczyć, ale znamy czynniki, które zwiększają prawdopodobieństwo jej pojawienia się. Ekspert – dr Katarzyna Zabłocka-Słowińska z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, podpowiada, jak zapobiegać alergii u niemowląt z grupy podwyższonego ryzyka jej wystąpienia. czytaj »
Termometr szaleje, bo raz mróz raz odwilż. Gdy woda zamarznie, to zaraz znów się roztopi. Takie warunki to idealny scenariusz do powstania poważnych problemów z odprowadzaniem wody w rynnach i rurach spustowych. Co zrobić, gdy zator lodowy zablokuje przepustowość rynien i grozi nam zalanie? czytaj »
Alergia została uznana za chorobę cywilizacyjną XXI wieku. Dopada ona mieszkańców wszystkich zakątków świata. Z roku na rok naukowcy informują o nowych nietolerancjach. Choć alergie to jeden z głównych tematów dzisiejszych rozmów i wiadomości, nadal mało o nich wiemy. Oto kilka ciekawostek, które warto poznać. czytaj »
Wiosna i lato są dziś tylko mglistym wspomnieniem, ale ty wciąż odczuwasz silne objawy alergii. Choć na zewnątrz zacząłeś oddychać swobodnie, w domu i w pracy coraz bardziej męczą cię katar, swędzenie i drapiące gardło. Radzimy, jak poradzić sobie z problemem alergii w sezonie grzewczym. czytaj »
Łzy to naturalna ochrona oczu i spojówek. Zabezpieczają je przed drobnoustrojami, nawilżają i odżywiają. Składają się głównie z wody z dodatkiem soli oraz substancji bakteriobójczej – lizozymu. Dzięki tym właściwościom usuwają zanieczyszczenia z powierzchni gałki ocznej. Kiedy jednak dochodzi do zapalenia spojówek skład łez zmienia się, a naturalna bariera przestaje istnieć. czytaj »