Wybudowanie doskonale izolowanego domu, który w ogóle nie potrzebuje aktywnego źródła ciepła jest możliwe, ale to zabieg zdecydowanie nieekonomiczny. W domach energooszczędnych warto zainstalować kominek – tanie i ekologiczne ogrzewanie. Musi on spełniać jednak pewne warunki. czytaj »
Pobieżne sprzątanie sprawdzi się na co dzień, niemniej raz na jakiś czas niezbędne jest przywrócenie blasku nawet najtrudniejszym do wyczyszczenia miejscom. Jak uporać się z największymi wyzwaniami na liście gruntownych porządków kuchennych? czytaj »
Jak suszyć pranie w niewielkim mieszkaniu? Jeśli pogoda dopisuje, świeże powietrze i słońce załatwią sprawę za nas. Wszystko komplikuje się w momencie, gdy na dworze panuje mróz, a balkon i ogród jeszcze przez wiele tygodni znajdować się będą pod śniegową pierzynką. czytaj »
Poprzedzające Święta porządki wcale nie muszą trwać w nieskończoność. Uważnie planując kolejność poszczególnych czynności oraz ograniczając się do najistotniejszych punktów bez większego wysiłku i w zaledwie tydzień wysprzątamy całe mieszkanie na błysk. Od czego najlepiej zacząć? czytaj »
Wygoda użytkowania, cicha praca i czyste powietrze w domu. Atutów centralnego odkurzania jest wiele. Jednak rozważając jego montaż w domu, zastanawiamy się też nad tym, jak wygląda jego konserwacja. Czy jest się czego bać? czytaj »
Pies w bloku to powszechny widok. Mieszkańcy miejskich osiedli coraz częściej decydują się na posiadanie pupila. Czy metraż ogranicza nas w wyborze? Planując obecność czworonoga w mieszkaniu, powinniśmy wziąć pod uwagę istotne kwestie lokatorskie. Niemniej ważna jest rasa i usposobienie naszego nowego przyjaciela. czytaj »
Męczy Cię ciągłe noszenie ze sobą odkurzacza podczas sprzątania domu? Potykanie się o plączący się kabel doprowadza Cię do szewskiej pasji? Ciągłe kupowanie worków spędza Ci sen z powiek? Jeśli na wszystkie te pytania Twoja odpowiedź brzmi „tak”, to mamy rozwiązanie tych bolączek: centralne odkurzanie czytaj »
Przebarwione owoce, zwiotczałe warzywa, przeterminowany jogurt czy zaschnięty bochenek chleba. W przypadku gdy źle gospodarujemy kupionymi produktami, taki widok nie powinien być dla nas zaskoczeniem. czytaj »
Na pierwszy rzut oka krystalicznie czysta i przezroczysta. Ale dopiero po pewnym czasie ujawnia swoją prawdziwą twarz w postaci wytrącających się z niej różnokolorowych osadów. Często bowiem to, co płynie z naszych kranów, nie zawsze przypomina życiodajną ciecz, jaką jest woda. Czy wiesz, co oznacza biały nalot lub ceglasta otoczka na naczyniach oraz ceramice albo wyczuwalny specyficzny zapach? Naucz się rozpoznawać sygnały, jakie wysyła Ci dom! czytaj »
Bezbarwna, niepozorna ciecz, dostępna na wyciągnięcie ręki i obecna w niemalże wszystkich produktach żywnościowych. Woda, bo o niej właśnie mowa, stanowi nawet 70% masy dorosłego człowieka. Jaką rolę odgrywa w naszym życiu i dlaczego tak ważną? czytaj »