Parawaning w łazience
Parawan kojarzy się przede wszystkim z latem i jest nieodzownym elementem wakacji nad polskim morzem. Nie bez powodu - ochrania przed wiatrem, słońcem oraz zapewnia intymność. Między innymi dlatego jest tak lubiany. Coraz większą popularnością cieszy się jego analogiczna wersja stosowana w łazience. Parawan nawannowy ma wiele zalet szczególnie latem, gdy szybki prysznic bywa na wagę złota. Dlaczego warto zamontować go u siebie w domu?
Parawan nawannowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które posiadają wannę, a chciałyby korzystać także z prysznica. To także świetna propozycja na gorące dni, gdy ma się ochotę na szybkie odświeżenie.
- Parawan nawannowy może być również kompromisem w domach, gdy jedna osoba lubi szybki prysznic, a druga woli długie relaksujące kąpiele. Sprawdzi się w małych łazienkach, w których nie ma wystarczająco dużo miejsca, by zmieścić oba elementy - przekonuje Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.
Czym jest parawan nawannowy?
Parawan montowany jest dokrawędzi wanny tak, by spełniał rolę ochrony podczas kąpieli. Na rynku dostępne są modele jednoczęściowe, wieloczęściowe oraz w pełni zabudowane, nieskładane lub składane na kilka sposobów: wahadłowo, harmonijkowo lub przesuwnie. Mogą mieć też różne szerokości, dzięki czemu możemy dobrać je do niemal każdej wanny.
- To, na który wariant się zdecydujemy zależy od osobistych upodobań oraz sytuacji aranżacyjnej łazienki. Warto podczas jego wyboru zwrócić uwagę na pewne detale, dzięki którym korzystanie z parawanu będzie komfortowe - dodaje Hanna Błaszak.
O czym należy pamiętać?
Warto, by szyba parawanu była pokryta hydrofobową powłoką EasyClean® ułatwiającą czyszczenie. Można zastanowić się również nad zamówieniem parawanu z wieszakiem relingowym, dzięki któremu ręcznik zawsze będzie w zasięgu naszych rąk. To jednak nie wszystko. Koniecznie trzeba sprawdzić, czy sposób montażu parawanu jest odpowiedni dla naszego wnętrza. Ważna jest lokalizacja baterii, która zdeterminuje wybór modelu pod względem sposobu otwierania. Standardowo parawan montuje się za pomocą klamer lub profilu doszczelniającego. Istnieją jednak modele, które można zamontować bez profilu.
- W ofercie Radaway pojawił się ostatnio nowy model parawanu Arta QL PNJ I. Jego wyróżnikiem jest możliwość montażu bezprofilowego za pomocą zawiasów mocowanych bezpośrednio do ściany. Dzięki takiemu rozwiązaniu model staje się niezwykle elegancki, subtelny, a wnętrze wydaje się być bardziej przestronne i lżejsze. Należy jednak pamiętać, że zamawiając parawan z tej kolekcji, musimy dysponować idealnie równymi ścianami - mówi Hanna Błaszak.
W propozycjach marki Radaway znajdują się też modele dostępne w programie „Na Miarę” umożliwiającym dopasowanie jego rozmiarów do indywidualnych potrzeb. Parawan na miarę spełni wszystkie wymagania - zarówno te związane z funkcjonalnością, jak i estetyką.
Parawan formą ozdoby
Parawan nawannowy może pełnić rolę ciekawej dekoracji. Swoim designem jest w stanie podkreślić charakter wnętrza. Czarne profile lub szprosy świetnie sprawdzą się w industrialnych łazienkach, białe detale podkreślą minimalizm i uniwersalność, złote dodadzą oryginalności i elegancji, a elementy chromowane subtelnego błysku. Wartym uwagi rozwiązaniem będzie też zastosowanie szkła innego niż przejrzyste np. grafitowego, brązowego, Pixarena czy Mirror lub skorzystanie z usługi laserowego grawerowania na szkle. Dzięki niej każdy może spersonalizować parawan i mieć w domu produkt unikatowy, z niebanalnym ozdobnym wzorem na szybie.
- Laserowe grawerowanie na szkle to niezwykle trwała metoda. Motyw nanosi się zawsze po zewnętrznej stronie tafli, co ułatwia czyszczenie, i dzięki czemu wzór nie ściera się utrzymując nieskazitelny wygląd na długie lata - przekonuje Hanna Błaszak.
Oceń poradę: Przydatna Nie polecam