Autor: Poradopedia.pl | 3 January 2011 13:47
Tagi: opryszczka, przeziębienie, sposoby, zdrowie, zimno, zimno na ustach, Zdrowie, porada, pomoc, instrukcja, Sposoby, na, zimno, na, ustach
Sprawcą powstawania zimna na ustach jest wirus o nazwie Herpes simplex, który atakuje bezbronny organizm zwykle w okresie przeziębienia lub intensywnego przegrzania organizmu a także pod wpływem silnego stresu.
Poniżej przedstawiamy kilka prostych sposobów na pozbycie się opryszczki:
1. Nie należy obojętnie patrzeć na pierwsze oznaki choroby. Już w momencie pojawienia się uczucia pieczenia, swędzenia czy kłucia w okolicach ust, należy zacząć działać. Naturalnym produktem, który posiada właściwości antywirusowe i zapobiega dalszemu rozwojowi opryszczki jest czosnek.
Warto zastosować zabieg polegający na przykładaniu połówki świeżego ząbka czosnku w miejsce zaatakowane chorobą i powtarzać tę czynność ok. 3 razy dziennie. Jedynym skutkiem ubocznym działania czosnku jest mocny, niezbyt przyjemny zapach pozostający na ustach, ale mimo to warto poddać się takiej kuracji.
2. Hamulcem dla rozwoju opryszczki jest lizyna – czyli aminokwas znajdujący się w takich produktach jak ryby, mleko, mięso drobiowe czy drożdże. Dlatego też warto wprowadzić te produkty na stałe do codziennej diety. Osoby często atakowane przez opryszczkę powinny natomiast ograniczać spożywanie czekolad, orzechów ziemnych i żelatyny, których składnikiem jest aminokwas o nazwie arginina odpowiedzialny za powstawanie wirusa.
3. W momencie gdy przyschnięte pęcherzyki zaczynają pękać ważne jest nawilżanie skóry. Produktem który świetnie natłuści skórę i złagodzi skutki choroby jest cynamon. Posiada właściwości lecznicze (bakteriobójcze) i zmiękczające naskórek. Aby zapobiec zakażeniu i dalszemu rozwojowi opryszczki należy więc smarować dwa razy dziennie okolice ust olejkiem cynamonowym.
4. Powstałe po chorobie bolesne ranki szybciej się zagoją jeśli posmarujemy je delikatnie maścią cynkową lub mąką kukurydzianą. W tym celu należy zanurzyć w mące czubek chusteczki higienicznej i przykładać w bolące miejsca. Aby zabiegi dały lepsze i szybsze rezultaty należy powtarzać je ok. 3 razy dziennie.
5. Gdy domowe sposoby zawiodą lub też okażą się mało skuteczne wówczas należy sięgnąć po preparaty zawierające substancje silnie działające na zakażone komórki i hamujące rozwój wirusa.
Oto kilka aptecznych produktów i ich przeznaczenie zgodne ze wskazaniami producentów: